Widoczne różnice w wynikach badań w poszczególnych województwach korespondują z publikowanymi przez GUS danymi dotyczącymi przeciętnych wynagrodzeń w gospodarce narodowej w podziale na województwa, zgodnie z którymi – średnio – wynagrodzenia na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, czy Pomorzu Zachodnim są wyższe niż na Lubelszczyźnie, czy w regionie kujawsko-pomorskim. Odmienne nawyki konsumentów, determinowane przez poziom dochodów widoczne są również wewnątrz regionów między mieszkańcami dużych ośrodków miejskich a obszarami zdominowanymi przez mieszkańców wsi
– wyjaśnia Daniel Piekarek, ekspert ds. analiz makroekonomicznych w Banku BPS zrzeszającym ponad 300 banków spółdzielczych w całej Polce, zarówno w małych miejscowościach, jak i w ośrodkach miejskich.
Badanie przeprowadzone na Ogólnopolskim Panelu Badawczym Ariadna na próbie N=1047 osób. Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji Polaków w wieku 18 lat i więcej dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Termin realizacji: 31 marca - 14 kwietnia 2023. Metoda: CAWI.